گروه بازرگانی رادمان
دوشنبه , ۳ آبان ۱۴۰۰
خانه / قهوه عربیکا / قیمت قهوه کنیا عربیکا به صورت فله

قیمت قهوه کنیا عربیکا به صورت فله

قیمت قهوه کنیا به عنوان یک دانه قهوه عربیکا که به صورت فله هم امکان عرضه آن وجود دارد به صورت دست اول در اختیار مشتریان قرار گرفته است. علاوه بر این قهوه های کلمبیا، پارشمنت، نیکاراگوئه، اوگاندا، جاوا هم از دیگر دانه های قهوه عربیکا محسوب می شوند که عمده فروشی تمامی آن ها از طریق این مرکز با ارائه قیمت های تجاری و عمده انجام می شود.

از محبوب ترین دانه های قهوه برای سرو در کافی شاپ ها و رستوران ها، اختصاص به قهوه های کنیا دارد و این قهوه ها با ظرفیت های قابل توجهی در کشور کنیا کشت و برداشت می شود.

قیمت قهوه کنیا

درباره دانه قهوه کنیا

کشت دانه قهوه در کنیا به عنوان یکی از اصلی ترین فعالیت های اقتصادی محسوب می شود که هم در باغ های بزرگ و هم زمین های کوچک کشاورزی، شاهد پرورش این گیاه هستیم.

کوهپایه های کوه کنیا با مساحت ۵۰۰۰ متری به عنوان یکی از موقعیت های اصلی کشت قهوه محسوب می شود که تا جنوب این منطقه ادامه دارد.

استعمارگران بریتانیایی در کنیا، شروع به کشت انبوه قهوه نمودند و این قهوه ها در سال های ابتدایی به لندن ارسال می شد. در سال ۱۹۳۳ با تصویب پیمان قهوه، حق فروش قهوه به خود کنیایی ها واگذار شد و این امر یه فرصت اقتصادی سودآور را برای مردم این کشور ایجاد نمود.

تدوین پروتکل درجه بندی قهوه از مهم ترین عواملی بود که در افزایش کیفیت قهوه های تولیدی کنیا تاثیر گذار بود و امروزه شاهد عرضه قهوه هایی با گریدبندی های مختلف به بازار می باشیم.

ظرفیت کشت دانه قهوه کنیا در سال ۲۰۱۳، به ۸۵۰ هزار کیسه رسیده بود و این مقدار در نوع خود بی نظیر می باشد و استفاده از پیشرفته ترین تکنولوژی ها در کشت قهوه نیز از عواملی است که سبب افزایش کیفیت دانه های قهوه کنیا شده است.

قیمت قهوه کنیا

طعم قهوه کنیا عربیکا

از بهترین قهوه های اسپشیالتی با طعم متعادل و پیچیده می توان به قهوه های کنیا اشاره نمود. ویژگی های دیگر آن شامل:

 • درصد اسیدیته شراب گونه
 • شیرینی اغواگرانه
 • بادی متوسط
 • طعم خشک و توت مانند
 • برخی شامل طعم مرکبات
 • فاقد طعم های نامطبوع

قیمت قهوه کنیا

زیرگونه های قهوه اسپرسو کنیا

قهوه کنیا شامل زیرگونه های هیبریدی می باشد که به لحاظ طعم و ویژگی، تشابه زیادی با قهوه های اصل و قدیمی دارند و این نوع گونه ها شامل:

 • قهوه مرو
 • قهوه نیری
 • قهوه مورانگا
 • قهوه کیرینیاگا
 • قهوه ناکورو
 • قهوه امبو
 • قهوه کیامبو
 • قهوه ماچاکوس
 • قهوه کیسی
 • قهوه زویا

قیمت قهوه کنیا

همچنین کنیا بر اساس کیفیت و درجه بندی دانه های قهوه نیز، آن ها را تقسیم بندی نموده و شامل موارد زیر می باشد:

قهوه های دانه فینی که بزرگترین اندازه دانه قهوه را دارا بوده و معمولا کشت این نوع قهوه ها در زمین های کوچکی انجام می شود.

دانه قهوه AA هم در نوع خود از بهترین کیفیت و اندازه درشت برخوردار می باشد و قهوه ای گران محسوب می شود که از اندازه سطحی ۱۸ برخوردار است.

دانه قهوه AB هم ترکیبی از قهوه هایی با اندازه سطحی ۱۶ و اندازه ۱۵ می باشند که به طور میانگین، سی درصد قهوه های کنیا را تشکیل می دهند.

این ها بخشی از تقسیم بندی قهوه های کنیا بر اساس اندازه و کیفیت آن ها بوده و به نوبه خود در دسته بهترین نوع قهوه قرار می گیرند و برخی تقسیم بندی های دیگر نیز وجود دارد که شامل قهوه هایی با اندازه های کوچکتر و کیفیت پایین تر می باشند.

قیمت قهوه کنیا

قیمت قهوه کنیا اسپرسو

تولید قهوه های اسپرسو با استفاده از قهوه های کنیا می تواند یک طعم ایده آل و خاطره انگیز را ایجاد نماید که برای همین امر با رست مدیوم و مدیوم دارک، می توان برای تهیه قهوه اسپرسو اقدام نمود.
قهوه سبز کنیا در طول ماه های اخیر از نوسان قیمت شدیدی با توجه به وضعیت قیمت ارز برخوردار بود و حدود قیمت دانه قهوه سبز کنیا از کیلویی ۳۰۰۰۰ تومان به کیلویی ۷۰۰۰۰ تومان رسیده و این پیش بینی می شود که افزایش قیمت این قهوه خارجی بیشتر از این مقدار نیز باشد.

در خصوص قیمت قهوه کنیا رست شده نیز باید گفته شود که قیمتی در حدود ۸۵۰۰۰ تومان به بالا دارند و این تفاوت قیمتی، بستگی به وضعیت بازار و همچنین حجم سفارشی مشتریان دارد و به منظور آگاهی از قیمت روز انواع دانه های قهوه و از جمله قیمت قهوه کنیا می توانید ارتباط خود را با واحد فروش این مرکز برقرار نمایید.

منبع: بازار قهوه و قهوه ساز

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
گروه بازرگانی رادمان
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09193617605

مطلب پیشنهادی

دانه قهوه مکزیک

بهترین دانه قهوه مکزیک عربیکا

دانه قهوه مکزیک از بهترین قهوه های عربیکا می باشد که واردات آن به کشور …